KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003518
*
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:37:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 23:36:42
1
350 kr
24/2 09:50:45
2
400 kr
26/2 13:13:42
3
600 kr
26/2 18:30:34
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Dan Wirén
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 23:36:42 | 1 | 350 kr |
| 24/2 09:50:45 | 2 | 400 kr |
| 26/2 13:13:42 | 3 | 600 kr |
| 26/2 18:30:34 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



